اخبار مذهبی

 

نشانه‌هایی آشکار در اثبات امامت و خلافت بلافصل امیرالمومنین (ع)

کتاب «اظهر من الشمس (روشن‌تر از خورشید)» به قلم حسام سالاری در پی اثبات امامت و خلافت بلافصل علی بن ابیطالب (ع) در کتاب‌های اهل سنت است.
۱۳۹۷/۸/۲۶ ,  ۱۳:۲۱

دبیر همایش تصوف: آماده مناظره در مورد تصوف هستیم

«تصوف؛ شاخصه‌ها و نقدها» با بیان اینکه برخورد امنیتی با تصوف نداریم و آماده مناظره با مدعیان تصوف که با پول بیت‌المال همایش می‌گیرند هستیم، تاکید کرد: برخی ممکن است بگویند تصوف در برابر وهابیت ایستاده و مقاومت می‌کند که این نادانی نسبت به وضعیت تصوف است زیرا تصوف در شبه قاره با وهابیت گره خورده و خطرناکترین اندیشه‌ها را علیه اسلام ایجاد کرده است.
۱۳۹۷/۷/۲۳ ,  ۱۰:۸
پاسخ رئیس دفتر تبلیغات به انتقادات در مورد همایش تصوف:
برخی ما را ساده‌لوح پنداشته‌اند

حجت‌الاسلام‌والمسلمین واعظی با اشاره به برخی هجمه‌ها علیه اولین همایش تصوف تأکید کرد: این همایش کاملاً علمی است ولی برخی ما را ساده‌لوح پنداشته و با سوء تفاهمی که دارند این همایش را مورد هجمه قرار دادند.
۱۳۹۷/۷/۲۱ ,  ۱۳:۴
رئیس مرکز احیای آثار اسلامی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی عنوان کرد:
سخت‌کوشی و عمق علمی شیخ بهائی؛ الگویی شایسته برای محققان حوزه

محقق و پژوهشگر مرکز احیای آثار اسلامی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه گفت: شیخ بهائی، شخصیتی جامع‌الاطراف، سختکوش و خوش ذوق بوده است که عمق علمی و سخت‌کوشی او الگوی بی‌بدیلی برای محققان و استادان امروز حوزه علمیه است.
۱۳۹۷/۴/۶ ,  ۱۳:۵۷

آخرین سخنرانی و توسل مرحوم استاد طباطبایی در سالروز شهادت حضرت زهراء(س)

مرحوم حجت‌الاسلام والمسلمین طباطبایی گفت: می‌خواهم آخرین نفس‌هایم در راه حضرت زهراء(س) باشد، دعا می‌کنم وقتی می‌‌میرم چشمانم بر حضرت زهراء(س) گریان باشد.
۱۳۹۷/۳/۳ ,  ۱۳:۶
گوينده خبر و مجری شبکه قرآن:
شبکه قرآن نياز به بازنگری برای مردمی شدن دارد

مونا اورعي فارغ‌التحصيل مهندسي معماری و دين‌پژوه حوزه دانشجويی علوم اسلامی است که حدود 10سالی می‌شود در زمينه‌های مختلف در صدا وسيما فعاليت دارد.
۱۳۹۷/۲/۱۸ ,  ۱۳:۴۹
حجت الاسلام دکتر نصوری در گفت و گویی عنوان کرد:
رمز و راز «مذهب سازی» استعمار در ایران/ امروز بهائیت رسماً به جنگ اسلام آمده است/ بهاییان معمولاً سراغ حاشیه‌ها و محرومان می‌روند

عضو هیئت علمی‌مرکز تخصصی مهدویت گفت: مهدویت یک اصل در موضوع امامت است و به همین دلیل مانند هرچیزی که در کنار اصل، بدلش را هم در بازار می‌بینیم، عده‌ای بدل آن را به مخاطب ارایه کرده اند.
۱۳۹۷/۲/۱۵ ,  ۱۰:۲
در گردهمایی مروجان نهج‌البلاغه عنوان شد:
نهج‌البلاغه؛ اثری که آینده بشریت را متحول خواهد کرد

سخنرانان گردهمایی مروجان نهج‌البلاغه با تاکید بر جایگاه علمی نهج‌البلاغه بر تلاش آیندگان برای واکاوی کارکردهای فردی و اجتماعی آن تاکید کردند.
۱۳۹۷/۲/۱۵ ,  ۹:۵۹
باقری:
نقش حضرت زهرا در شکل‌گیری اسلام انکار ناشدنی است

استاد مرتضی باقری با اشاره به حضور حضرت فاطمه در صحنه های سرنوشت ساز تاریخ اسلام چون جنگ احد، حمله برای قتل پیامبر و جنگ خندق گفت: نقش حضرت زهرا در شکل گیری اسلام انکار ناشدنی است و از ایشان تنها زنی محجوب و در خانه سراغ نداریم.
۱۳۹۶/۱۲/۴ ,  ۱۱:۸

انقلاب اسلامی موضوع «شهادت» حضرت زهرا (س) را زنده کرد

یک محقق قرآن و حدیث می‌گوید: پیش از انقلاب اسلامی بیشتر از واژه رحلت حضرت زهراء (س) استفاده می‌شد، اما بعد از انقلاب حقیقت موضوع که به «شهادت» رساندن ایشان است زنده شد.
۱۳۹۶/۱۱/۱۷ ,  ۱۴:۵۰

«سالنامه حدیث فاطمی نور» جدیدترین اثر انتشارات دارالحدیث منتشر شد

جدیدترین اثر انتشارات دارالحدیث با عنوان «سالنامۀ حدیث فاطمی نور» روانۀ بازار کتاب شد.
۱۳۹۶/۱۱/۱۷ ,  ۱۴:۴۱
حسین استاد ولی:
کلام امیر(ع) به مثابه عقل منفصل انسان/ نهج‌البلاغه دربردارنده یک دوره کامل تعالیم اسلام است

حسین استادولی، مترجم قرآن و نهج‌البلاغه ضمن ارائه توضیحاتی پیرامون کتاب گرانسنگ نهج‌البلاغه بیان کرد: احادیث معصومان(ع) عقل منفصل انسان هستند به ویژه احادیث معصومانی مانند امام علی(ع) که مسئولیت سیاسی و اجتماعی نیز داشته‌اند، به همین دلیل فرمایشات امام علی(ع) تأثیرگذاری بیشتری دارد.
۱۳۹۶/۱۱/۸ ,  ۱۲:۳۷
پروفسور فرانچسکو پائولو کامپیونه:
حرم حضرت معصومه(س) مکانی برای رسیدن به تغییری بزرگ است

مدیر موزه فرهنگ لوگانو سوئیس گفت: در زندگی مدرنیته امروزی امکانی برای توقف نفسانیت و تفکر در مورد اهمیت اعتماد به نفس خود وجود ندارد اما در حرم حضرت معصومه(س) به عنوان یک مکان معنوی امکان رسیدن به این تغییر بزرگ وجود دارد.
۱۳۹۶/۱۰/۶ ,  ۱۳:۵۹
استاد حوزه و دانشگاه تبیین کرد؛
«حُجَّةُ اللَّهِ عَلَیْنا» در کلام حضرت عسکری

حجت‌الاسلام قاسمعلی نوچمنی گفت: دوره امام حسن عسکری دوره ترجمه بود و دیدگاه و نظرات یونان قدیم و افکار اندیشه های آنها به عربی ترجمه می شد و در اختیار مسلمان ها قرار می گرفت.
۱۳۹۶/۱۰/۶ ,  ۱۳:۴۵
خسروپناه در همایش دانشجویان جهان اسلام در کربلا:
چرا مسیحی، یهودی و بودایی هم به دنبال حسین(ع) هستند؟

رئیس مؤسسه حکمت اربعین را نماد وحدت مسلمانان دانست و گفت: در اربعین ایثار، گذشت و خدمت به خلق را مشاهده می‌کنید، این اثر در مسیحیت و یهودیت و بودیسم هم دیده می‌شود. این افراد عاشق حکمت، فضیلت و عقلانیت امام حسین (ع) بودند.
۱۳۹۶/۸/۲۱ ,  ۲۳:۲۹
12345678910...
آرشیو
کلیه حقوق برای صدای شیعه محفوظ می باشد.

 

Powered by Ferdows CMS Pro 1.2.0 2011 All right reserved. سیستم مدیریت محتوا فردوس ، اتوماسیون اداری فردوس ، سیستم اتوماسیون اداری، ویدئو کنفرانس، سیستم مدیریت محتوا فردوس ، بهترین سایت ساز
امنیت اطلاعات و ارتباطات ناجی ممیزی امنیت Security Audits سنجش آسیب پذیری ها Vulnerability Assesment تست نفوذ Penetration Test امنیت منابع انسانی هک و نفوذ تست نفوذ آموزش هک