نوسروده برقعی تقدیم به حضرت علی اصغر (ع)

سیدحمیدرضا برقعی همزمان با فرارسیدن شب هفتم محرم، جدیدترین سروده خود را به حضرت علی اصغر(ع) تقدیم کرده است.
۱۳۹۷/۷/۳ ,  ۱۲:۴۶
مصاحبه پژوهشی
جایگاه پدر و مادر در خانواده امروز و دیروز چگونه است؟

در اسلام پدر دارای مقام ارجمند و چهره‌ای برجسته و مورد احترام است و شأن پدر و مادر پس از شأن خدا ذکر شده است. مسئله پدری و عهده‌داری سرپرستی فرزندان، مسئولیتی خطیر و موفقیت در آن مستلزم آگاهی، فداکاری و اخلاق و اعتقاد است.
۱۳۹۷/۷/۳ ,  ۱۲:۴۴

کودکان قربانیان تراژدی یمن

نگرانی جامعه جهانی و نهادهای فعال در زمینه حقوق بشر به ویژه کودکان در مورد وضعیت اسف بار مردم یمن، همزمان با افزایش حملات ائتلاف نظامی به رهبری عربستان به این کشور، شدت مضاعفی پیدا کرده است.
۱۳۹۷/۷/۳ ,  ۱۲:۴۱
«حجاب استایل» ها، حجاب نسل بعد را تعیین می کنند
خدمت و خیانت «حجاب استایل‌»های مجازی

دختر جوان یک کلاه مشکی روی سرش گذاشته تا موهایش پیدا نباشد. رو به دوربین، به دنبال‌کنندگانش می‌گوید قرار است یک روش جدید از بستن روسری آموزش بدهد. در چند ثانیه، «حجاب استایل اینستاگرامی» روسری را با شیوه‌ای خاص روی سرش می‌پیچد.
۱۳۹۷/۷/۳ ,  ۱۲:۳۷
فعال سیاسی بحرینی مطرح کرد
آل خلیفه همزمان با محرم، علمای بحرینی را بازداشت و تبعید کرده است

فعال سیاسی بحرینی گفت: آل خلیفه همزمان با شروع ماه محرم اقدام به بازداشت شماری از علما و تبعید آنها کرده است که این اقدامات رژیم بحرین با اصل احترام و آزادی های دینی تناقض دارد.
۱۳۹۷/۷/۳ ,  ۱۲:۳۳

هشت شهید سربدار عاشورای تبریز چه کسانی بودند؟

110 سال پیش در چنین روزی، تبریز مانند همیشه آکنده از شور و عزای حسین بود، رادمردی که سر در برابر ظلم و ذلت و مثلث شوم زر و زور و تزویر یزید زمان خویش فرود نیاورد که نه شعارش، بلکه آرمانش هیهات من الذله بود و سرانجام جان خود نهاد.
۱۳۹۷/۷/۳ ,  ۱۲:۳۱
در نشست بررسی ادبیات منثور عاشورایی در مشهد مطرح شد
سیدمهدی شجاعی:شعر عاشورایی ‌جلوتر از نثر آن است

سیدمهدی شجاعی گفت: اگر می‌خواهیم نثری قوی داشته باشیم باید بیشتر شعر کهن را بخوانیم.
۱۳۹۷/۷/۲ ,  ۱۳:۱۵

چرا امام حسین(ع) زنان و کودکان را همراه خود به کربلا برد؟

کاروان اسرای کربلا به منزله رسانه‌ای بود که مانع مدفون شدن پیام عاشورا در کربلا شده و این رمز بزرگ را در جغرافیا و تاریخ جهان منتشر کرده است.
۱۳۹۷/۷/۲ ,  ۱۳:۶
حجت‌الاسلام قائم‌مقامی
قیام امام حسین(ع) در راستای صلح امام حسن(ع) است

فاز دوم جریان ارتجاع و قهقرایی با روی کار آمدن معاویه شروع شده و با سلطنت یزید به اوج می‌رسد؛ این‌گونه است که مأموریت امام حسین(ع) در قالب مبارزه عملی تحقق می‌یابد.
۱۳۹۷/۷/۲ ,  ۱۲:۵۶

شلیک کور به نماد استقامت ایران

از همین دیروز، آخرین روز تابستان دیگر فقط سالگرد حمله صدام به مردم ایران نیست؛ 31 شهریور حالا روز پیوند دو جنایت است؛ سالروز حمله صدام به ایران و روز حمله گروهکی تروریستی به مردم اهواز؛ مردمی که در سالروز آغاز جنگ تحمیلی و برای دیدن رژه نیرو‌های مسلح کشورشان در بلوار قدس اهواز جمع شده بودند، ناگاه با شلیک رگبار تروریست‌ها مواجه شدند
۱۳۹۷/۷/۲ ,  ۱۲:۴۹

پدیده مداحان لاکچری؛ آسیبی برای عزاداری

آسیب‎های جدید مداحی و مداح‌محوری، موجب بروز و ظهور مداحانی شده است که نسبت به نسل گذشته خود تفاوت‎های فاحشی دارند پدیده‌ای که شاید بتوان نامی، چون «مداحان لاکچری» بر آن‌ها نهاد.
۱۳۹۷/۷/۲ ,  ۱۲:۴۴

«سیگار» میرشکاک، «سیگار» طالقانی و امر پیچیده اولویت

چه سیگار در دستان فرد باشد و چه از دستانش گرفته شود، مسئولیت ما پرداخت به سیگار است. دم دست است، راحت‌ است نیاز به زحمت تفکر ندارد و این اولویت امروز ماست: سیگار داشتن یا نداشتن.
۱۳۹۷/۶/۶ ,  ۹:۲۰

عبور از مرجعیت، از انحرافات بسیار بزرگ است

نشست هم‌اندیشی کانون‌های فرهنگی مرتبط با مجمع جهانی اهل بیت(ع) با موضوع "حقوق بشر آمریکایی" صبح پنج شنبه اول شهریور 1397 در قم برگزار شد.
۱۳۹۷/۶/۶ ,  ۹:۱۷

کودتای 28 مرداد نتیجه بد عهدی آمریکا بود

به‌عبارتی اتحاد و همگامی نیروی مذهبی و ملی (تحت رهبری کاشانی و مصدق) بود که نهضت ملی نفت را از آن موقعیت‌های سرنوشت‌سازِ دشوار تا سرحد ملی کردن نفت و خلع ید از شرکت سابق نفت انگلیس و ایران به‌پیش راند.
۱۳۹۷/۶/۶ ,  ۹:۱۳

چرا آیت‌الله کاشانی تجدید رابطه با انگلستان را «عزای ملی» می‌دانست؟

"ملت شریف ایران هرگز تن به این ذلت نخواهد داد. هر روزی که دولت اعلام تجدید رابطه بدهد، روز «عزای ملی» است..."
۱۳۹۷/۶/۳ ,  ۷:۲۴
12345678910...
آرشیو
کلیه حقوق برای صدای شیعه محفوظ می باشد.

 

Powered by Ferdows CMS Pro 1.2.0 2011 All right reserved. سیستم مدیریت محتوا فردوس ، اتوماسیون اداری فردوس ، سیستم اتوماسیون اداری، ویدئو کنفرانس، سیستم مدیریت محتوا فردوس ، بهترین سایت ساز
امنیت اطلاعات و ارتباطات ناجی ممیزی امنیت Security Audits سنجش آسیب پذیری ها Vulnerability Assesment تست نفوذ Penetration Test امنیت منابع انسانی هک و نفوذ تست نفوذ آموزش هک