۱۳۹۳/۱۲/۱۳    ۱۵:۹     بازدید:۱۴۰۲       کد مطلب:۱۸۷۵۰          ارسال این مطلب به دیگران  

شیعیان عراق، لبنان,مصر,عربستان
حزب الله لبنان ترور برادر موسس بزرگترین حزب علوی لبنان را محکوم کرد
حزب الله لبنان با صدور بیانیه ای ترور برادر موسس بزرگترین حزب علوی لبنان را به شدت محکوم و آن را در راستای اقدامات فتنه جویانه و تفرقه افکنانه در کشور خواند.

صدای شیعه: به نقل از العهد، حزب‌ الله لبنان با صدور بیانیه ‌ای جنایت زشت گروه‌های تروریستی و افراط‌ گرا در ترور بدر عید برادر استاد علی عید " موسس حزب "عربی دموکراتیک" بزرگترین حزب علوی لبنان که به شهادت وی منجر شد را به شدت محکوم کرد.

این بیانیه تصریح کرد که جنایات مذکور تلاشی از سوی این گروه‌ها است که با خونریزی و ایجاد تفرقه و فتنه و کاشتن بذر اختلافات بین ملت واحده در کشور به حیات خود ادامه می‌دهند. این اقدام تلاشی برای ضربه زدن به ثبات عمومی لبنان و به ویژه منطقه شمال به شمار می‌ رود.

این بیانیه تصریح کرد: ما در حزب ‌الله لبنان به استاد علی عید و خانواده وی به نمایندگی از اهالی جبل محسن و عکار گرم‌ ترین تسلیت خود را در این مصیبت تقدیم می‌کنیم و امیدواریم این شهید در رحمت و مغفرت الهی قرار گیرد.

در این بیانیه آمده است: ما همچنین امیدواریم که خانواده شهید با تقویت صبر خود که در مقابله با این حادثه عظیم از خود نشان خواهند داد، به عنوان الگویی در فائق آمدن بر سختی‌ها و ثابت قدم بودن در مقابل تلاش‌های موجود برای کشاندن کشور به درگیری‌های فرقه‌ای و مذهبی دیده شوند، درگیری‌هایی که تنها مجرمان و جنایت‌کاران که این اقدام را انجام دادند و دست‌های پشت پرده حامی این گروه‌ها از نیروهای منطقه‌ای و بین‌المللی که خیر و صلاح لبنان و منطقه را نمی‌خواهند، از آن سود می‌برند.

حزب‌ الله لبنان همچنین از جریان ‌های مربوطه خواست تا تمامی تلاش ‌های لازم را برای شناسایی مجرمین و بازداشت آنها انجام دهند تا عاملان این جنایت به مجازاتی که مستحق آن هستند، برسند.

عناصر مسلح ناشناس دوشنبه شب بدر عید را ترور کردند، بدر 60 ساله با خودروی خود در حال عبور از شهر سُنی نشین "الکویخات" در "عکار"واقع در شمال لبنان بود که مورد هدف تیر قرار گرفت و در اثر شدت جراحات در بیمارستان "عکار" جان باخت.

وی در حال رانندگی به سمت منزل خود که در یک منطقه مجاور الکویخات بود و افراد مسلح ناشناس در جنایت خود سر و کمر او را هدف قرار دادند.

در پی این حادثه منطقه متشنج شد و ارتش در اطراف منطقه شیعی نشین "جبل محسن" در شهر طرابلس مستقر شدند و مسیرهای ورودی و خروجی را از بیم واکنش های تند بستند.

پیشتر گروهی تحت عنوان "انجمن جوانان کویخات" خانواده "عید" را تهدید کرده و اعلام کرده بودند باید از عکار بیرون بروند.


انتهای پیام


نظر شما درباره این مطلب
نام :
ایمیل :
کد امنیتی
     
 
به اشتراک گذاشتن/ایمیل/بوک مارک این مطلب
کلیه حقوق برای صدای شیعه محفوظ می باشد.

 

Powered by Ferdows CMS Pro 1.2.0 2011 All right reserved. سیستم مدیریت محتوا فردوس ، اتوماسیون اداری فردوس ، سیستم اتوماسیون اداری، ویدئو کنفرانس، سیستم مدیریت محتوا فردوس ، بهترین سایت ساز
امنیت اطلاعات و ارتباطات ناجی ممیزی امنیت Security Audits سنجش آسیب پذیری ها Vulnerability Assesment تست نفوذ Penetration Test امنیت منابع انسانی هک و نفوذ تست نفوذ آموزش هک