۱۳۹۴/۲/۱۲    ۱۰:۱     بازدید:۱۶۶۶       کد مطلب:۱۸۹۴۶          ارسال این مطلب به دیگران  

شیعیان عراق، لبنان,مصر,عربستان
هشدار مقتدی صدر درباره طرح تفرقه افکن آمریکا؛ شروع فاجعه‌ای بزرگ در عراق
صدر اعلام کرد، اگر این طرح تصویب شود عراق دیگر مکان امنی برای آمریکا نخواهد بود و منافع آنها هدف حملات عراقی‌هایی قرار خواهد گرفت.

صدای شیعه: مقتدی صدر به کنگره آمریکا درخصوص تصویب طرحی جنجال برانگیز مبنی بر به رسمیت شناختن اقلیت‌های سنی و کرد عراق به عنوان کشورهای مجزا هشدار داد.

 

این روحانی شیعه برجسته عراق روز چهارشنبه اعلام کرد اگر این طرح تصویب شود عراق دیگر مکان امنی برای آمریکا نخواهد بود و منافع آنها هدف حملات عراقی‌هایی قرار خواهد گرفت که هرگز با «تجزیه کشورشان» موافقت نخواهند کرد.

 

صدر که زمانی رهبری «جیش المهدی» را برعهده داشت، گفت: «مجبوریم به سکون شاخه نظامی خود پایان دهیم... و حمله به منافع آمریکا در عراق و خارج از آن را آغاز کنیم.»

 

در پیش نویس بودجه سالانه دفاعی آمریکا که در 27 آوریل توسط کمیته سرویس‌های نظامی منتشر شد، درخواست به رسمیت شناختن دو کشور مجزای سنی و کرد و همچنین تحویل دست کم 25 درصد از کمک‌های نظامی 715 میلیون دلاری مقرر برای دولت عراق جهت مبارزه با داعش به این دو، به دولت آمریکا پیشنهاد شده است. در این پیش نویس همچنین آمده است این کمک ممکن است 60 درصد از کل این بودجه باشد؛ رقمی معادل 429 میلیون دلار.

 

به موجب این طرح «نیروهای امنیتی پیشمرگه و قبایل سنی ماموریت برقراری امنیت ملی را عهده دار می‌شوند و گارد ملی سنی عراق یک کشور تلقی می‌شود» و اینکه این اقدام «امکان دریافت مستقیم کمک از آمریکا را برای این نیروهای امنیتی میسر می‌کند.»

 

صدر اذعان کرد به رسمیت شناختن کردها و سنی‌ها به عنوان دو نهاد مجزا و پشتیبانی تسلیحاتی از آنها، عراق را دچار اختلافات فرقه‌ای بیشتری می‌کند.

 

وی گفت اگر این تصمیم به تصویب برسد، شروع فاجعه‌ای بزرگ را رقم می‌زند.

 

به گزارش پرس تی وی، صدر دولت و پارلمان عراق را به واکنش شدید به این اقدام فراخواند و گفت: «مردم عراق باید از طریق مخالفت با اینگونه اظهارات از کشور خود حفاظت کنند... در غیراینصورت فاجعه‌ای به وقوع خواهد پیوست.»

 

آمریکا و متحدانش حملات هوایی خود علیه داعش را از ژوئن 2014 در شمال آغاز کردند. واشنگتن همچنین با حمایت از سیاستمداران سنی و کرد که ادعا می‌کنند تصمیم‌های دولت عراق به شکلی مغرضانه به نفع شیعیان است، به وضوح در پی ایجاد تفرقه در این کشور می‌باشد.


انتهای پیام


نظر شما درباره این مطلب
نام :
ایمیل :
کد امنیتی
     
 
به اشتراک گذاشتن/ایمیل/بوک مارک این مطلب
کلیه حقوق برای صدای شیعه محفوظ می باشد.

 

Powered by Ferdows CMS Pro 1.2.0 2011 All right reserved. سیستم مدیریت محتوا فردوس ، اتوماسیون اداری فردوس ، سیستم اتوماسیون اداری، ویدئو کنفرانس، سیستم مدیریت محتوا فردوس ، بهترین سایت ساز
امنیت اطلاعات و ارتباطات ناجی ممیزی امنیت Security Audits سنجش آسیب پذیری ها Vulnerability Assesment تست نفوذ Penetration Test امنیت منابع انسانی هک و نفوذ تست نفوذ آموزش هک