۱۳۹۴/۳/۱۹    ۹:۵     بازدید:۲۷۱۲       کد مطلب:۱۹۰۵۸          ارسال این مطلب به دیگران  

خبرهای ویژه
معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش تهران فرزندان ما از ارزش های انقلاب فاصله گرفته اند
ابوطالبی گفت: تربیت همه جانبه انسانی و از قوه به فعل رساندن توانایی های انسان نیازمند کار همگانی تمام سازمان ها و نهادها است و آموزش و پرورش به تنهایی نمی تواند عهده دار این مسئولیت خطیر باشد.

صدای شیعه: ابوطالبی، معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش تهران امروز دوشنبه 18 خرداد 94 در همایش تجلیل از مبلغین برتر مدارس امین گفت: اشتغال به تربیت نسل آینده که از دغدغه های امام (ره) و مقام معظم رهبری است فیض الهی می باشد.

 

وی با اشاره به سخن امام مبنی بر اینکه مدارس را دریابید که دانشگاه دیر است، اظهار داشت: مقام معظم رهبری در دیدار روز معلم فرمودند ما آینده ای داریم که توسط شما معلمان، مربیان و اساتید ساخته می شود بنابراین توجه جدی نسبت به آن داشته باشید.

 

معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش تهران با تاکید بر اینکه امیدواریم بتوانیم دغدغه های امام و رهبری را تحقق بخشیم، خاطرنشان کرد: یکی از ناراحتی های مسئولان فاصله گرفتن دانش آموزان و فرزندان ما از ارزش های انقلابی است؛ آنچنان که فرماندار تهران در جلسه ای اشاره کرد مسئله بدحجابی در حال تبدیل شدن به کشف حجاب است.

 

وی واکسینه کردن فرزندان در برابر معضلات و ناهنجاری ها را بسیار مهم خواند و گفت: وقتی یک فرزند با ورود به جامعه و مشاهده مجالس و برنامه های ضد فرهنگ دچار تعارض می شود کم کم از ارزش های انقلاب نیز فاصله می گیرد. سوال اساسی این است این کودک برای رفع تعارض به کجا می تواند رجوع کند؟

 

ابوطالبی تربیت همه جانبه انسانی و از قوه به فعل رساندن توانایی های انسان را نیازمند کار همگانی تمام سازمان ها و نهادها دانست و خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش به تنهایی نمی تواند عهده دار این مسئولیت خطیر باشد.

 

وی پیوند میان آموزش و پرورش و حوزه علمیه را بسیار مبارک و ارزشمند نامید و تصریح کرد: خلایی که در دستگاه تعلیم و تربیت وجود دارد و موجب ناراحتی دغدغه مندان و دلسوزان شده فاصله گرفتن فرزندان از ارزش های انقلاب است. نگران هستیم حاصل تعلیم و تربیت آموزش و پرورش کشور نتواند آینده ای را که ما تصور می کنیم، محقق کند. 

 

معاون پژوهشی اداره کل آموزش و پرورش تهران در بخشی از سخنانش با اشاره به طی کردن مراحل علم و تحصیل از سوی مثلا یک خلبانی که از عربستان عازم یمن می شود و مردم و کودکان را می کشد، اظهار داشت: این خلبان علم دارد اما انسانیت ندارد؛ در واقع علم او نتوانسته اندیشه اش را مهار کند و در مسیر انسانیت قرار دهد.

 

وی تعارض سوال چه کنم چه کنم و سوال اینکه چه کسی درست می گوید را از معضلات فرزندان کشور خواند و اظهار داشت: لازم است آموزش و پرورش و مبلغین و حوزه های علمیه راهکارهای عملی برای این وضعیت ارایه کنند.

 

ابوطالبی در پایان با انتقاد از حضور کمرنگ مبلغین در مدارس امین گفت: متاسفانه علیرغم درخواست های مکرر و فضا و زمینه مساعد و بسیاری که وجود دارد مبلغین حضور منظمی در این مدارس ندارند./ شبستان


انتهای پیام


نظر شما درباره این مطلب
نام :
ایمیل :
کد امنیتی
     
 
به اشتراک گذاشتن/ایمیل/بوک مارک این مطلب
کلیه حقوق برای صدای شیعه محفوظ می باشد.

 

Powered by Ferdows CMS Pro 1.2.0 2011 All right reserved. سیستم مدیریت محتوا فردوس ، اتوماسیون اداری فردوس ، سیستم اتوماسیون اداری، ویدئو کنفرانس، سیستم مدیریت محتوا فردوس ، بهترین سایت ساز
امنیت اطلاعات و ارتباطات ناجی ممیزی امنیت Security Audits سنجش آسیب پذیری ها Vulnerability Assesment تست نفوذ Penetration Test امنیت منابع انسانی هک و نفوذ تست نفوذ آموزش هک