۱۳۹۴/۳/۱۹    ۹:۶     بازدید:۲۸۵۹       کد مطلب:۱۹۰۵۹          ارسال این مطلب به دیگران  

خبرهای ویژه
نماینده سابق ایران در اوپک: فاصله سطح زندگی مردم و مسئولین تهدید جدی همدلی و همزبانی است
محمد علی خطیبی نماینده سابق ایران در اوپک، با اشاره به تهدیدهایی که ممکن است همدلی و همزبانی دولت و ملت را مورد حمله قرار دهد، گفت: یکی از تهدیدها عمل نکردن به وعده ها و شعارها می باشد که می تواند همدلی را مورد تهدید جدی قرار دهد در حالیکه صداقت، دوستی و تطابق حرف و عمل می تواند از عوامل بسیار مهم همدلی دولت و ملت باشد.

صدای شیعه: وی افزود: ساده زیستی و در دسترس بودن مسئولان به طوری که مردم بتوانند مشکلات خودشان را با مسئولین در میان بگذارند می تواند این موضوع را تقویت کند و بر خلاف آن تجمل گرایی و عدم دسترسی و سخت بودن دسترسی به مسئولان می تواند مردم را دچار بدبینی کند و همدلی را مورد تهدید قرار دهد.

وی نگاه جناحی و حزبی و گروهی بر انتخاب مسئولان ذیربط دولتی را یکی دیگر از عوامل تهدید بیان کرد و اظهار داشت: مردم انتظار دارند مسئولان بعد از انتخابات، در انتخاب مسئولان به شایسته سالاری توجه شود و اصرار بر اینکه مسئولین ذیربط همه از یک جناح هم فکر و همسو با دولت باشند، عده ای از مردم را از دولت جدا می کند.

نماینده سابق ایران در اوپک شایسته سالاری را در پیشبرد اهداف کشور موثر برشمرد و افزود: ما باید برای پیشبرد اهداف در کشور از شایسته ترین افراد استفاده کنیم و بحث جناحی، حزبی و گروهی را دخیل ندانیم و باید از این نگاه جدا پرهیز شود. این تبعیض ها جدا می تواند همدلی و همزبانی را تهدید کند، بنابراین اگر دولت نگاه ملی و یکسان داشته و در گزینش ها، انتصاب ها و برخوردی که در مسائل مالی و اختصاص طرح ها و پروژه ها و امتیازها دارد برخورد قانون مدارانه ، یکسان و صحیحی باشد، مردم حس می کنند ولی اگر این موضوع نباشد، نباید انتظار داشته باشند که همدلی و همزبانی وجود داشته باشد بلکه نتیجه معکوس می دهد و نوعی بی تفاوتی در مردم به وجود می آورد در حالی که در جمهوری اسلامی ما نیاز به مردم و حضور آنها داریم.

خطیبی ثروت اندوزی را یکی از عوامل مهم و تهدیدکننده همدلی و همزبانی معرفی کرد و متذکر شد: مردم رفتار و کردار و زندگی مسئولان را زیر نظر دارند و نسبت به هرگونه تغییر و تحول در اخلاق، رفتار و یا مسائل مالی کنجکاو و حساس هستند و آنها را زیر نظر دارند. 

وی ادامه داد: وقتی کسی مسئولیت مهمی را  دارد و دسترسی به اطلاعات مهمی را دارد، اگر بخواهد از این رانت اطلاعاتی و یا رانت دسترسی که به یکسری از منابع دارند، استفاده کنند، منجر به ثروت های بسیار کلانی می شود. این کار از نظر اخلاقی و قانونی صحیح نیست و با توصیه رهبران مذهبی ما سازگار نیست. اینها توجیهی ندارد و به شدت می تواند همدلی و همزبانی را مورد خدشه قرار دهد. بنابراین مسئولین باید دقت زیادی در زندگی خودشان بکنند و در مقابل وسوسه هایی که می تواند با دسترسی هایی که دارند ثروت های انبوه به دست بیاورند، مقابله کنند. 

وی با تاکید بر حفظ همدلی و همزبانی میان دولت و ملت، یادآور شد: هم مسئولان در رفتار و کردارشان باید بسیار دقت کنند و ایجاد همدلی و همزبانی را در برنامه هایشان داشته باشند و از عوامل تهدید خودداری کنند و هم مردم باید باحضور خود و نظارت و دقت و حسن ظنی که دارند و نقد دلسوزانه و سازنده دولت را در انجام مسولیت هایش یاری کنند. بی تفاوتی و ناامیدی مردم را از صحنه بیرون می کند و این برای همدلی و همزبانی دولت و ملت تهدید است./رادیو گفت وگو


انتهای پیام


نظر شما درباره این مطلب
نام :
ایمیل :
کد امنیتی
     
 
به اشتراک گذاشتن/ایمیل/بوک مارک این مطلب
کلیه حقوق برای صدای شیعه محفوظ می باشد.

 

Powered by Ferdows CMS Pro 1.2.0 2011 All right reserved. سیستم مدیریت محتوا فردوس ، اتوماسیون اداری فردوس ، سیستم اتوماسیون اداری، ویدئو کنفرانس، سیستم مدیریت محتوا فردوس ، بهترین سایت ساز
امنیت اطلاعات و ارتباطات ناجی ممیزی امنیت Security Audits سنجش آسیب پذیری ها Vulnerability Assesment تست نفوذ Penetration Test امنیت منابع انسانی هک و نفوذ تست نفوذ آموزش هک