۱۳۹۴/۳/۳۰    ۲۰:۱     بازدید:۱۲۲۳۸       کد مطلب:۱۹۰۷۹          ارسال این مطلب به دیگران  

خبرهای ویژه
برنامه ویژه الازهر برای جلوگیری از گسترش تشیع
شیخ الازهر که یکی از بزرگ‌ترین نهادهای جهان اهل سنت است، به طور تلویحی اعلام کرد که در روزهای ماه رمضان و در برنامه‌هایی منسجم، سخنرانی‌هایی برای ممانعت از گرایش سنی‌های مصر به تشیع برگزار می‌کند.

صدای شیعه: "احمد الطیب" شیخِ الازهر، تاکید کرد که قصد دارد سخنرانی های روزانه اش در ماه رمضان از طریق شبکه ماهواره ای المصریه را به موضوع اصحاب پیامبر اختصاص دهد و درباره "هجمه گسترده ای که با هدف سوق دادن جوانان سنی مصر به مذهب تشیع صورت می گیرد"، هشدار دهد.

به نوشتۀ پایگاه خبری رأی الیوم، شیخ الازهر درباره هجمۀ گسترده ای که با هدف ایجاد تردید در خصوص اصحاب پیامبر صورت می گیرد، هشدار داد و آن را اقدامی ضد جوانان سنی دانست.

وی مدعیِ وجود «تلاش هایی سازمان یافته و چندجانبه» در مصر شد که تحت عنوان آموزش، در پی «ضربه زدن به وحدت جوانان مصری و آسیب زدن به ثبات این کشور از طریق دعوتِ این جوانان به ترک مذهب سنی و گرویدن به مذهبی دیگر» است.

الطیب در ادامه تاکید کرد که الازهر، در این زمینه احساس وظیفه می کند و باید با این هجمه مقابله کند.

شیخِ الازهر ادعا کرد که مبلّغان، از طریق عشق به اهل بیت (علیهم السلام) وارد می شوند و «با افراد ساده دل از محبت اهل بیت می گویند، آن گاه کم کم آن ها را به این موضوع می کشانند که عمر، بانو فاطمه [س] را زد، بنابراین باید عمر و عایشه را لعنت کنی، زیرا آن ها ضد علی [ع] بودند».

وی سپس در اظهاراتی عجیب و به دور از کسی که به اقتضای ریاست الازهر موظف به دانستن اطلاعات کافی از مذاهب اسلامی است، مدعی شد: «پیش از این هم گفته ام، هنگامی که یک سنی، به مذهبی دیگر (اشاره به تشیع) می گرود، از او می خواهند این جملات را بر زبان بیاورد: اشهد ان لا اله الا الله و ان محمداً رسول الله و ان علیاً حجت الله. آن گاه باید بگوید: از عایشه بیزاری می جوییم و او را اهل جهنم می دانیم. و این بخشی از مسائلی است که شخصِ گرونده به مذهبِ دیگر، هنگام ترک مذهب تسنن باید بر زبان بیاورد»(!)

العالم


انتهای پیام


نظر شما درباره این مطلب
نام :
ایمیل :
کد امنیتی
     
 
به اشتراک گذاشتن/ایمیل/بوک مارک این مطلب
کلیه حقوق برای صدای شیعه محفوظ می باشد.

 

Powered by Ferdows CMS Pro 1.2.0 2011 All right reserved. سیستم مدیریت محتوا فردوس ، اتوماسیون اداری فردوس ، سیستم اتوماسیون اداری، ویدئو کنفرانس، سیستم مدیریت محتوا فردوس ، بهترین سایت ساز
امنیت اطلاعات و ارتباطات ناجی ممیزی امنیت Security Audits سنجش آسیب پذیری ها Vulnerability Assesment تست نفوذ Penetration Test امنیت منابع انسانی هک و نفوذ تست نفوذ آموزش هک