۱۳۹۵/۲/۱۴    ۱۴:۱۷     بازدید:۸۸۳۴       کد مطلب:۱۹۹۳۱          ارسال این مطلب به دیگران  

شیعیان عراق، لبنان,مصر,عربستان
33 شهید 86 زخمی بر اثر دو انفجار تروریستی در شهر شیعه‌نشین سماوه + تصاویر
بر اثر وقوع دو انفجار مرگبار در شهر سماوه که گروه تکفیری داعش مسئولیت آن را بر عهده گرفت 33 تن شهید و 86 نفر دیگر زخمی شدند.

صدای شیعه به نقل از ابنا: بر اثر انفجار دو خودروی بمب گذاری شده در شهر شیعه نشین سماوه در جنوب عراق 33 نفر شهید و 86 نفر نیز زخمی شدند.

نخستین انفجار، پل خیابانی در مرکز شهر را هدف قرار داد و دومی در یک توقفگاه خودروهای مسافرکش بین شهری موسوم به الموحد منفجر شد.

برخی منابع، تعداد قربانیان این دو انفجار را 30 و برخی دیگر 38 نفر اعلام کرده و 86 نفر دیگر نیز در مجموع زخمی شده‌اند.

مجروحان این دو انفجار تروریستی برای درمان به بیمارستان سماوه و پیکرهای شهدا نیز به پزشکی قانونی منتقل شد.

این انفجار‌ها در روز یکشنبه واکنش مقام‌های عراقی و حتی سازمان ملل متحد را نیز در پی داشت؛ به طوری که حیدر العبادی نخست وزیر و سلیم الجبوری رئیس پارلمان و برخی شخصیت‌ها و احزاب سیاسی بیانیه‌هایی به همین مناسبت صادر کردند و نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در عراق نیز این حملات تروریستی را محکوم کرد.

گروه تروریستی داعش مسئولیت این دو انفجار تروریستی را بر عهده گرفته است.

شهر سماوه که اکثریت جمعیت آن را شیعیان تشکیل می‌دهند در 370 کیلومتری جنوب بغداد پایتخت عراق واقع شده است.

گروه تکفیری داعش مناطقی از شمال و غرب عراق را در اختیار دارد و وقوع چنین حوادثی در منطقه‌ای مانند سماوه نسبتاً نادر است.

 


انتهای پیام
نظر شما درباره این مطلب
نام :
ایمیل :
کد امنیتی
     
 
به اشتراک گذاشتن/ایمیل/بوک مارک این مطلب
کلیه حقوق برای صدای شیعه محفوظ می باشد.

 

Powered by Ferdows CMS Pro 1.2.0 2011 All right reserved. سیستم مدیریت محتوا فردوس ، اتوماسیون اداری فردوس ، سیستم اتوماسیون اداری، ویدئو کنفرانس، سیستم مدیریت محتوا فردوس ، بهترین سایت ساز
امنیت اطلاعات و ارتباطات ناجی ممیزی امنیت Security Audits سنجش آسیب پذیری ها Vulnerability Assesment تست نفوذ Penetration Test امنیت منابع انسانی هک و نفوذ تست نفوذ آموزش هک