۱۳۹۵/۵/۱۴    ۱۳:۵۳     بازدید:۹۱۷۶       کد مطلب:۲۱۳۳۳          ارسال این مطلب به دیگران  

شیعیان پاکستان، افغانستان
تبعیض علیه بانوان شیعه پاکستانی
وزارت امور دینی پاکستان با اعلام موافقت با درخواست انجمن ایدئولوژی اسلامی این کشور، انجام حج برای بانوان شیعه پاکستانی را بدون همراه داشتن یکی از محارمشان، ممنوع اعلام کرد.

صدای شیعه: دادگاه عالی لاهور شکایتی را از سوی تعدادی از بانوان شیعه پاکستانی دریافت کرد که مدعی تبعیض علیه ایشان بودند.

در این دادخواست، بانوان شیعه نسبت به عدم جواز حضور در حج، بدون همراه داشتن یکی از محارم خود، از وزارت امور دینی پاکستان شکایت کرده وقرار رسیدگی به این پرونده در دادگاه علی لاهور گذاشته شد.

دستور ممنوعیت انجام حج بدون حضور محرم برای بانوان شیعه، از سوی انجمن ایدئولوژی اسلامی مطرح شده و با موافقت وزارت امور دینی پاکستان لازم الاجراء شده بود.

در پی دادخواست بانون شیعه، قاضی پرونده در مورد افرادی که در وضع این قانون دست داشتند، تحقیق نمود.

«زهرا بخاری» وکیل بانوان شیعه با حضور در دادگاه تاکید کرد: اگرچه این قانون از سوی انجمن ایدئولوژی اسلامی مطرح شده است ولی تا زمانیکه اعضای پارلمان پاکستان و وزارت امور دینی با آن موافقت نکنند، لازم الاجراء نخواهد بود.

وی همچنی مدعی شد: وزیر امور دینی پاکستان با آگاهی کامل، قصد ایجاد تبعیض بین زنان شیعه و زنان اهل سنت را داشته و در نظر داشته با این کار، بانوان شیعه را از انجام این فریضه الهی بازدارد.

این وکیل شیعه، در ادامه اظهارات خود، خاطرنشان ساخت: قانون وضع شده نه تنها بر خلاف قانون اساسی پاکستان است، بلکه حتی بر خلاف احکام و قوانین اسلامی است.

وی در پایان خواستار توبیخ و سرزنش وزیر امور دینی این کشور به دلیل لازم الاجراء کردن این حکم شد و از دادگاه خواست تا هرچه سریعتر مجوز بدون محدودیت انجام حج برای بانون شیعه پاکستان صادر شود.

 این پرونده همچنان باز است و ادامه رسیدگی به این شکایت به مهر ماه موکول شد.

گفتنی است این نوع تفکرات همچون تفکرات داعشی است. چراکه برخی گزارش ها حاکی از این است که این گروه تروریستی در مناطق تحت اشغال خود، خروج زنان را از خانه بدون یکی از محارمشان ممنوع اعلام کرده و برای عاملان آن، مجازات های سنگین در نظر گرفته است.

منبع: ابنا


انتهای پیام


نظر شما درباره این مطلب
نام :
ایمیل :
کد امنیتی
     
 
به اشتراک گذاشتن/ایمیل/بوک مارک این مطلب
کلیه حقوق برای صدای شیعه محفوظ می باشد.

 

Powered by Ferdows CMS Pro 1.2.0 2011 All right reserved. سیستم مدیریت محتوا فردوس ، اتوماسیون اداری فردوس ، سیستم اتوماسیون اداری، ویدئو کنفرانس، سیستم مدیریت محتوا فردوس ، بهترین سایت ساز
امنیت اطلاعات و ارتباطات ناجی ممیزی امنیت Security Audits سنجش آسیب پذیری ها Vulnerability Assesment تست نفوذ Penetration Test امنیت منابع انسانی هک و نفوذ تست نفوذ آموزش هک