۱۳۹۵/۶/۶    ۱۸:۵۶     بازدید:۸۴۹۷       کد مطلب:۲۲۴۱۱          ارسال این مطلب به دیگران  

استفتا از مراجع تقلید
استفتا از آیت‌الله صافی درباره حجاب در خارج کشور
آیت‌الله‌العظمی صافی گلپایگانی به استفتای ایکنا درباره حجاب زنان و دختران مسلمان در دانشگاه‌های برخی کشورها که ممنوعیت حجاب دارند پاسخ داد.

صدای شیعه: چندی قبل موضوع حجاب دختران و زنان مسلمان در دانشگاه‌های کشورهای دیگر از جمله ترکیه و برخی کشورهای اروپایی که قانون منع حجاب زنان را اعمال می‌کنند، بر سر زبان‌ها افتاد.
بیشتر مراجع عظام تقلید نسبت به این موضوع واکنش نشان داده و اعلام نظر فرمودند از جمله آیت‌الله‌العظمی صافی به استفتای ایکنا پاسخ داد که متن استفتاء و نظر این مرجع تقلید به شرح زیر است:

خدمت مرجع عالیقدر تشیع
با سلام و تحیت
خواهشمند است به سؤال اینجانب  پاسخ فرمایید
حکم حجاب زنان و دختران در شرایط اضطراری در صورت تزاحم با کسب علم در دانشگاه‌های خارج کشور که منجر به اخراج آنان از دانشگاه شود و یا نتوانند درس خود را تکمیل کنند و مجبور به ترک تحصیل شوند چیست؟
آیا این دختران برای گذراندن دروس و یا اتمام تحصیل می توانند موقتا حجاب را در محیط دانشگاه کنار بگذارند؟ اگر کسب آن علم ضرورت زیادی برای ارتقاء جایگاه مسلمین داشته باشد چه حکمی دارد؟
پاسخ
فرض مورد سؤال از موارد ترک حجاب و مجوز ترک آن نیست والله العالم.


انتهای پیام


نظر شما درباره این مطلب
نام :
ایمیل :
کد امنیتی
     
 
به اشتراک گذاشتن/ایمیل/بوک مارک این مطلب
کلیه حقوق برای صدای شیعه محفوظ می باشد.

 

Powered by Ferdows CMS Pro 1.2.0 2011 All right reserved. سیستم مدیریت محتوا فردوس ، اتوماسیون اداری فردوس ، سیستم اتوماسیون اداری، ویدئو کنفرانس، سیستم مدیریت محتوا فردوس ، بهترین سایت ساز
امنیت اطلاعات و ارتباطات ناجی ممیزی امنیت Security Audits سنجش آسیب پذیری ها Vulnerability Assesment تست نفوذ Penetration Test امنیت منابع انسانی هک و نفوذ تست نفوذ آموزش هک