۱۳۹۵/۸/۱۷    ۱۱:۵۸     بازدید:۶۷۵۰       کد مطلب:۲۲۶۲۵          ارسال این مطلب به دیگران  

استفتا از مراجع تقلید
نصایح آیت الله سیستانی درباره زیارت اربعین (عکس)
آیت الله علی سیستانی بر اهمیت همکاری زائران و اعضای هیات ها برای سازماندهی زیارت اربعین به بهترین نحو ممکن و فراهم شدن آسایش و سلامتی زوار تاکید کرد.

صدای شیعه به نقل از فرات نیوز: این توصیه ها در پی پاسخ آیت الله سیستانی به چندین سوال درمورد بهداشت عمومی در مسیر زایران مطرح شد.
مرجع عالی شیعیان عراق در پاسخ به سوالی درباره مستحب بودن اهدای پول به منظور خرید ظروف و کیسه های زباله برای استفاده در امر نظافت در دسته های عزاداری حسینی (ع) و مسیر زائران، تصریح کرد: "هرچیزی که برای انجام زیارت مومنان و اموری که راحتی آنها را فراهم آورد، از نظر شرعی مستحب و خرج کردن مال به این منظور، خدمت به زایران ابی عبدالله علیه السلام (ع) و انفاق در راه خدا است".
آیت الله سیستانی در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا اقدام گروهی از جوانان برای تمیز کردن مسیر زایران مستحب است یا خیر؟ فرمود: "از بین بردن چیزهای مضر در مسیر زایران امام حسین علیه السلام امری مستحب و بیشترین اجر و پاداش را دارد."
وی در خصوص این که حکم پرتاب بازمانده غذا در دو طرف مسیر چیست؟ پاسخ داد: "نباید چنین کرد، اما اگر چنین کاری موجب اذیت عابران یا از مصادیق اسراف محسوب شود شرعاً توجیهی ندارد".
آیت الله سیستانی درباره رعایت بهداشت و سازماندهی خوب برای خدمت رسانی به زایران امام حسین (ع) نیز فرمود: "همه باید نظافت را رعایت کنند؛ چراکه در حدیث شریف آمده است، نظافت بخشی از ایمان است. همین طور، همه باید برای ساماندهی زیارت اربعین به بهترین نحو ممکن برای تامین راحتی و آسایش زوار و سلامتی آنها، با یکدیگر همکاری کنند. چقدر صحنه زیارت زیباست و زیباتر آن که با نظافت و نظم همراه شود. از خداوند بزرگ می خواهم که همه را موفق به زیارت با آدابش کند و از همه قبول بفرماید".

 

 


انتهای پیام


نظر شما درباره این مطلب
نام :
ایمیل :
کد امنیتی
     
 
به اشتراک گذاشتن/ایمیل/بوک مارک این مطلب
کلیه حقوق برای صدای شیعه محفوظ می باشد.

 

Powered by Ferdows CMS Pro 1.2.0 2011 All right reserved. سیستم مدیریت محتوا فردوس ، اتوماسیون اداری فردوس ، سیستم اتوماسیون اداری، ویدئو کنفرانس، سیستم مدیریت محتوا فردوس ، بهترین سایت ساز
امنیت اطلاعات و ارتباطات ناجی ممیزی امنیت Security Audits سنجش آسیب پذیری ها Vulnerability Assesment تست نفوذ Penetration Test امنیت منابع انسانی هک و نفوذ تست نفوذ آموزش هک