۱۳۹۵/۸/۲۶    ۱۹:۱۳     بازدید:۵۷۵۹       کد مطلب:۲۲۶۵۱          ارسال این مطلب به دیگران  

اخبار (مراجع)
آیت الله سبحانی مطرح کرد: طلبه‌ها و علما نسبت به خطرات فضای مجازی هوشیار باشند
آیت الله جعفر سبحانی از مراجع عظام تقلید، نسبت به خالی شدن شهرها از علما و فقها ابراز نگرانی کرد و گفت: فضای مجازی و دیگر ابزارها گسترده است که طلبه‌ها و علما نسبت به خطرات فضای مجازی هوشیار باشند.

صدای شیعه: آیت الله سبحانی 26 آبان ماه در درس خارج خود در مسجد اعظم قم، افزود: شهرهای ما از فقها خالی شده است، هر کسی برود استان خود را در نظر بگیرد و بییند که 50 سال قبل چه خبر بود و الان چه خبر است، ما باید تربیت فقیه کنیم تا بتواند خیری برای جامعه باشد.

استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم با بیان اینکه علما مانند آن دیوارهای بلند هستند، که این دیوارها مردم را از شر اشرار حفظ می‌کند، گفت: فقها، ‌علما، نویسندگان، محققان و مدرسان و مبلغان، ‌منبر می‌روند، درس می‌دهند، سخنرانی‌ می‌کنند و جلساتی با جوانان دارند، ‌ به این وسیله اجازه نمی‌دهند مجتمع به وسیله افکار اشرار آلوده شود.

وی ادامه داد: طلاب باید نسبت به درس و بحث جدی بوده و علاقه بیشتری داشته باشند،  برخی از طلاب کمی که درس می‌خوانند به سراغ کار اجرایی می‌روند پس مسجد، حوزه، منبر و تحقیقات اسلامی را چه کسی باید اداره کند.

آیت الله سبحانی با بیان این که بخش اعظم طلاب باید برای فقیه، اصول و تفسیر بمانند تا بعدا جامعه را هدایت کنند، گفت: کار اجرایی محترم است و بخشی باید دنبال کار اجرایی باشند اما بخش اعظم باید مراقب دین و علاقه مردم و حفظ نظام باشند.

وی عنوان کرد: حفظ نظام بستگی به دین مردم دارد، اگر مردم متدین شدند نظام محفوظ است اما اگر کوتاهی کردیم و دین مردم را ضعیف کردند، علاقه جوانان به دین کم شد و الحاد وارد خانه‌ها شد به نظام هم ضربه وارد می‌شود.

این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: در روایت آمده که علما و فقها همانند دژ مستحکم شهر هستند که نباید اجازه دهند دشمن وارد شود، الان دشمن فراوان و ابزار آن ها نیز بسیار است، فضای مجازی و دیگر ابزارها گسترده است.

آیت الله سبحانی با بیان این که اگر امروز دشمن جنگ سردی به نام تبلیغ دارد ما هم باید از همان راه وارد شویم، گفت: باید با تبلیغ صحیح و حفظ حدیث و آیات، آشنا به افکار روز باشیم و تمام آمال ما باید بالا بردن خود و جامعه باشد.


انتهای پیام


نظر شما درباره این مطلب
نام :
ایمیل :
کد امنیتی
     
 
به اشتراک گذاشتن/ایمیل/بوک مارک این مطلب
کلیه حقوق برای صدای شیعه محفوظ می باشد.

 

Powered by Ferdows CMS Pro 1.2.0 2011 All right reserved. سیستم مدیریت محتوا فردوس ، اتوماسیون اداری فردوس ، سیستم اتوماسیون اداری، ویدئو کنفرانس، سیستم مدیریت محتوا فردوس ، بهترین سایت ساز
امنیت اطلاعات و ارتباطات ناجی ممیزی امنیت Security Audits سنجش آسیب پذیری ها Vulnerability Assesment تست نفوذ Penetration Test امنیت منابع انسانی هک و نفوذ تست نفوذ آموزش هک