۱۳۹۵/۹/۱    ۱۷:۰     بازدید:۶۸۵۵       کد مطلب:۲۲۶۶۳          ارسال این مطلب به دیگران  

شیعیان سایر مناطق
تخریب حسینیه و مدرسه اسلامی شیعیان به دست مأموران امنیتی نیجریه + تصاویر
مدرسه اسلامی فدیه در زاریا و حسینیه شیعیان در سامیناکای نیجریه به دست ماموران دولتی ایالت کادونا و نیروهای امنیتی این کشور تخریب شدند.

صدای شیعه به نقل از ابنا: حسینیه شیعیان در شهر زاریا در ایالت کادونا به دستور مقامات این ایالت با بولدوزر تخریب شده است.

همچنین، یک مرکز آموزشی و علمی شیعیان نیجریه نیز در این حمله کاملا تخریب شده است. این مؤسسه به‌عنوان مرکز آموزش ابتدایی و راهنمایی در ایالت کادونا ثبت شده بود.

براساس این گزارش، مدرسه اسلامی فدیه در زاریا و حسینیه شیعیان در سامیناکای نیجریه به دست ماموران دولتی ایالت کادونا و نیروهای امنیتی این کشور تخریب شدند.

مدرسه اسلامی فدیه در زاریا یک موسسه آموزشی به ثبت رسیده توسط گروه جنبش اسلامی نیجریه بود که دارای مهدکودک، مدارس ابتدایی و دبیرستان بوده و صدها دانش آموز مسلمان در این مدرسه تحصیل می‌کردند.

حسینیه شیعیان در سامیناکا نیز هنگامی توسط دولت طرفدار وهابیت در نیجریه تخریب شد که در دست ساخت قرار داشت.

ماموران دولتی پیش از تخریب این ساختمان هیچ هشداری نداده و هنگام حضور در صحنه نیز حکم دادگاهی در این باره همراه نداشتند. در حقیقت آن‌ها تنها با همراه داشتن بولدوزر و نظامیان سرتاپا مسلح در محل حاضر شده و دستور تخریب مراکز اسلامی شیعیان را صادر کردند.

بولدوزرهای دولتی همچنین آرامگاه الحاجی حامد دنلمی در داخل مدرسه فدیه را نیز از بین برده و اشیای باارزش مدرسه را به سرقت بردند.

موج سرکوب شیعیان در نیجریه از آذر سال گذشته با یورش سربازان نیجریایی به یک حسینیه در شهر زاریا در ایالت کادونا آغاز شد.

نیروهای نیجریه در آن زمان به خانه شیخ ابراهیم زکزکی، رهبر جنبش اسلامی نیجریه، در شهر زاریا حمله و او را به‌شدت زخمی و دستگیر کردند. ایشان بعد از زخمی شدن یک چشم خود را از دست داد.

عفو بین الملل ارتش نیجریه را به کشتار بیش از 350 شیعه در زاریا و دفن آنها در گور جمعی متهم کرده است.

فرماندار کادونا ماه اوت از تحقیق مستقل و فراگیر درباره کشته شدن 347 خبر داد اما تاکنون حتی یک نفر از اعضای ارتش به اتهام دست داشتن در این کشتار محاکمه یا علیه او حکم صادر نشده است.

 

 

 

 

 

 

 

 


انتهای پیام


نظر شما درباره این مطلب
نام :
ایمیل :
کد امنیتی
     
 
به اشتراک گذاشتن/ایمیل/بوک مارک این مطلب
کلیه حقوق برای صدای شیعه محفوظ می باشد.

 

Powered by Ferdows CMS Pro 1.2.0 2011 All right reserved. سیستم مدیریت محتوا فردوس ، اتوماسیون اداری فردوس ، سیستم اتوماسیون اداری، ویدئو کنفرانس، سیستم مدیریت محتوا فردوس ، بهترین سایت ساز
امنیت اطلاعات و ارتباطات ناجی ممیزی امنیت Security Audits سنجش آسیب پذیری ها Vulnerability Assesment تست نفوذ Penetration Test امنیت منابع انسانی هک و نفوذ تست نفوذ آموزش هک