۱۳۹۵/۱۰/۱۴    ۱۳:۲۱     بازدید:۴۶۴       کد مطلب:۲۲۷۶۰          ارسال این مطلب به دیگران  

اخبار ایران و جهان
حزب الله: اسقف «کاپوچی» زندگی خود را در راه آزادی فلسطین صرف کرد
حزب الله لبنان با صدور بیانیه ای درگذشت «هیلاریون کاپوچی» اسقف تبعیدی از سوی رژیم صهیونیستی را تسلیت گفته و از وی به عنوان مبارزی در راه آزادی فلسطین و مردم آن یاد کرد.

به نقل از پایگاه العهد، حزب الله لبنان با صدور بیانیه ای درگذشت «هیلاریون کاپوچی» اسقف تبعیدی از سوی رژیم صهیونیستی را تسلیت گفت.

در بیانیه حزب الله آمده است: فلسطین و امت عربی مبارز بزرگی را از دست دادند که از مردم فلسطین حمایت و چندین دهه در مسیر حقوق مشروع آنها مبارزه کرد. وی «هیلاریون کپوچی» بود که زندگی خود را در راه آزادی فلسطین و مردم آن گذراند.

این بیانیه همچنین می افزاید: کپوچی در مسیر آزادی مقدسات و محو رژیم اشغالگر صهیونیستی در کنار تمام آزادگان و مبارزان امت بود و در راه یکپارچه ساختن ظرفیت های امت در مسیر این هدف بزرگ تلاش کرد. وی در مسیر مقاومت در لبنان، فلسطین و هر مکان دیگری از جهان حاضر بود.

حزب الله همچنین درگذشت این اسقف مبارز که در مقابل دشواری ها مغلوب نشده و در سن 94 سالگی درگذشت را به خانواده وی، مردم فلسطین و تمام فرزندان امت تسلیت گفته است.

لازم به ذکر است که «هیلاریون کاپوچی» اسقف تبعیدی از سوی رژیم صهیونیستی، بامداد دوشنبه در سن 94 سالگی در بیمارستانی در «رم» پایتخت ایتالیا درگذشت.

اسقف «هیلاریون کاپوچی» در سال 1922 میلادی در شهر «حلب» سوریه متولد شد و از سال 1965 به عنوان اسقف از سوی کلیسای کاتولیک به بیت المقدس رفت. کاپوچی به مواضع خود علیه رژیم اشغالگر فلسطین شناخته می شد و در سال 1974 توسط این رژیم بازداشت و دادگاهی نظامی وی را به 12 سال زندان محکوم کرد.

وی در سال 1978 بعد از 4 سال زندان آزاد شده و تا زمان درگذشت خود در شهر رم ایتالیا در تبعید زندگی می کرد. کاپوچی با این وجود به حمایت از فلسطینی ها ادامه داده و در فوریه 2009 در ناوگان آزادی برای کمک رسانی به ساکنان تحت محاصره غزه که توسط نیروهای اشغالگر مصادره و توقیف گردید، مشارکت داشت. کاپوچی همچنین در سال 2010 نیز در کشتی مرمره برای شکست محاصره غزه حضور داشت.

در همین راستا، جنبش جهاد اسلامی فلسطین با صدور بیانیه ای اعلام کرد که فلسطین با درگذشت کاپوچی رهبر و مبارز اصیلی را از دست داد.


انتهای پیام


نظر شما درباره این مطلب
نام :
ایمیل :
کد امنیتی
     
 
به اشتراک گذاشتن/ایمیل/بوک مارک این مطلب
کلیه حقوق برای صدای شیعه محفوظ می باشد.

 

Powered by Ferdows CMS Pro 1.2.0 2011 All right reserved. سیستم مدیریت محتوا فردوس ، اتوماسیون اداری فردوس ، سیستم اتوماسیون اداری، ویدئو کنفرانس، سیستم مدیریت محتوا فردوس ، بهترین سایت ساز
امنیت اطلاعات و ارتباطات ناجی ممیزی امنیت Security Audits سنجش آسیب پذیری ها Vulnerability Assesment تست نفوذ Penetration Test امنیت منابع انسانی هک و نفوذ تست نفوذ آموزش هک