۱۳۹۷/۳/۱۲    ۱۱:۵     بازدید:۱۰۴۹       کد مطلب:۲۴۵۳۲          ارسال این مطلب به دیگران  

شیعیان بحرین
سرنوشت تلخ اصحاب رسانه در بحرین
بسیاری از روزنامه نگاران و خبرنگاران در بحرین در زندان به سر می برند و آزادی بیان و رسانه در این کشور به پایین ترین حد خود رسیده است.

صدای شیعه: سازمان «فردیم هاوس» بحرین را همواره جز کشورهایی دسته بندی کرده است که آزادی درآن ها وجود ندارد.

درسال 2011 ، «کمیته بسیونی»، 129 خبرنگار و روزنامه نگاری را که از سوی پلیس بحرین مورد تعرض قرار گرفته بودند، ثبت کرد.

کریم فخراوی ناشر نشریه الوسط و نیز زکریا العشیری روزنامه نگار بحرینی زیر شکنجه جان باختند.

درسال 2012 ، بیش از 40 مورد حمله به اصحاب رسانه ها ثبت شدو احمد اسماعیل به ضرب گلوله نیروهای رژیم آل خلیفه شهید شد.

درسال 2013 ، بیش از 53 مورد زندانی و بازداشت برای خبرنگاران و روزنامه نگاران ثبت شد که از معروف ترین آن ها احمد حمیدان تصویربردار بود که به اتهام دعوت به برگزاری تظاهرات در بحرین به 10 سال حبس محکوم شد.

همچنین تصویربردار دیگری به نام حسین حبیل به مدت یک سال به اتهام اهانت به شاه بحرین بازداشت شد.

احمد فردان یک تصویربردار دیگر بحرینی در انتقام از اقدامات حرفه ای بدون مجوز وی در عرصه میدانی زندانی شد.

درسال 2014، دادگاه های بحرین، 13 حکم را برای تصویربرداران و اصحاب رسانه صادر کردند که از جمله آن  حکم حبس ده ساله برای احمد الموسوی تصویربردار بحرینی به اتهام تهدید ثبات عمومی بود.

درسال 2015 نیز 30 روزنامه نگار و خبرنگار بازداشت شدند و تابعیت 5 خبرنگار از جمله علی عبدالامام به اتهام تهدید امنیت کشور لغو شد.

همچنین علی الدیری به اتهام تهدید منافع کشور زندانی شد.

همچنین عباس بوصفوان و حسين يوسف به همین اتهام بازداشت شدند و تصویربرداری به نام جعفر مرهون نیز به اتهام دست داشتن درحمله ای به یک ایست بازرسی پلیس به حبس ابد محکوم شد.

درسال 2016 ، 161 مورد تعرض به خبرنگاران و روزنامه نگاران ثبت شدکه ازجمله آن احمد الفردان بود که به مدت سه ماه به اتهام تجمع غیرقانونی به حبس محکوم شد.

دادستان کل بحرین نیز احمد رضی روزنامه نگار بحرینی را برای بازجویی به اتهام مصاحبه هایی با شبکه های المنار و المنار فراخواند.

درسال 2017 ، نیز 99 مورد تعرض به خبرنگاران ثبت  شد و حسام سرور خبرنگار بحرینی به اتهام مشارکت درتجمع غیرقانونی به 5 سال حبس محکوم شد.

همچنین محمود الجزیری نیز به اتهام تشکیل یک گروه تروریستی به 15 سال حبس محکوم شد.

وزارت امور اطلاع رسانی بحرین نیز تصمیم گرفت که انتشار روزنامه الوسط را به بهانه انتشار مقاله ای با موضوع اهانت به مغرب تا اطلاع ثانوی متوقف کند.

منبع: العالم


انتهای پیام


نظر شما درباره این مطلب
نام :
ایمیل :
کد امنیتی
     
 
به اشتراک گذاشتن/ایمیل/بوک مارک این مطلب
کلیه حقوق برای صدای شیعه محفوظ می باشد.

 

Powered by Ferdows CMS Pro 1.2.0 2011 All right reserved. سیستم مدیریت محتوا فردوس ، اتوماسیون اداری فردوس ، سیستم اتوماسیون اداری، ویدئو کنفرانس، سیستم مدیریت محتوا فردوس ، بهترین سایت ساز
امنیت اطلاعات و ارتباطات ناجی ممیزی امنیت Security Audits سنجش آسیب پذیری ها Vulnerability Assesment تست نفوذ Penetration Test امنیت منابع انسانی هک و نفوذ تست نفوذ آموزش هک