۱۳۹۷/۷/۱۰    ۲۲:۱۲     بازدید:۲۰۶       کد مطلب:۲۴۶۲۰          ارسال این مطلب به دیگران  

اخبار (مراجع)
آیت الله العظمی وحید خراسانی رفع شبهه از اهل مذهب، برای اهل علم، اهم مطالب است
آیت الله وحید خراسانی در دیدار جمعی از دست‌اندرکاران همایش ملی «تصوف؛ شاخصه‌ها و نقدها» گفت: رفع شبهه از اهل مذهب، برای اهل علم، اهم مطالب است.

آیت الله وحید خراسانی در دیدار جمعی از دست‌اندرکاران همایش ملی«تصوف؛ شاخصه‌ها و نقدها»، در روز دوشنبه 9 مهرماه 97 پس از استماع گزارش فعالیت‌های انجام شده در این مرکز،‌ گفت: «این کار شما بسیار مقدس است. رفع شبهه از اهل مذهب، برای اهل علم، اهم مطالب است»

وی ادامه داد: به موسی بن عمران خطاب رسید اگر دو کار انجام دهی نزد ما از صد سال قیام لیل و صیام نهار محبوب تر است! حضرت موسی متحیر ماند که این چه کاری است که برابر است با صد سال قیام لیل و صیام نهار؟! به کلیم الله خطاب آمد: «تَرُدَّ آبِقاً عَنْ بَابِی، أَوْ ضَالًّا عَنْ فِنَائِی». از تفسیر این دو جمله سوال کرد؛ خطاب آمد: بنده‌ی آبق و فراری، بنده‌ی گنه‌کار و متمرد است که او را توبه دهی؛ و بنده‌ی گمراه کسی است که #امام_زمان خود را نشناسد و جاهل به شریعت باشد و او را به امام زمان مربوط کنی.

وی افزود: لذا اهل علم باید قدر این دو نعمت را بدانند؛ ارشاد ضالّ، ردّ آبق. توجه دادن مردم به خدا و هدایت به ولی‌عصر (عجل الله تعالی فرجه). امامی که بیمنه رزق الوری و بوجوده ثبتت الارض و السماء!

آیت الله وحید خراسانی گفت: عمده این است خود آقایان هر روز به قدری که میسر است قرآن بخوانند و به حضرت ولی عصر (عجل الله تعالی فرجه) هدیه کنند؛ او کمک‌شان می‌کند. خواندن قرآن هر روز و هدیه به او، همان جمع بین ثقلین است. هر کس این کار را انجام دهد، با امام‌زمان (علیه‌السلام)‌ خواهد بود و معیت با ولی عصر (علیه السلام)، معیت با جمیع انبیاء و ائمه‌ معصومین (علیهم‌السلام) است.

وی در پایان با آرزوی موفقیت برای حاضران گفت: ان شاء الله در راه دفع شبهات از قلوب و فتح باب ارتباط با امام زمان (علیه‌السلام) سعی و تلاش کنید. الذین جاهدوا فینا لنهدینهم سبلنا. اجر شما حساب ندارد و ان شاء الله موفق باشید.


انتهای پیام


نظر شما درباره این مطلب
نام :
ایمیل :
کد امنیتی
     
 
به اشتراک گذاشتن/ایمیل/بوک مارک این مطلب
کلیه حقوق برای صدای شیعه محفوظ می باشد.

 

Powered by Ferdows CMS Pro 1.2.0 2011 All right reserved. سیستم مدیریت محتوا فردوس ، اتوماسیون اداری فردوس ، سیستم اتوماسیون اداری، ویدئو کنفرانس، سیستم مدیریت محتوا فردوس ، بهترین سایت ساز
امنیت اطلاعات و ارتباطات ناجی ممیزی امنیت Security Audits سنجش آسیب پذیری ها Vulnerability Assesment تست نفوذ Penetration Test امنیت منابع انسانی هک و نفوذ تست نفوذ آموزش هک